Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży i 17:00. Po Mszy św. o godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkie Żale.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Złożono kwotę: 3896 zł.

 

 1. Dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na największą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową przed kościołem o godz. 9:45.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn.
 • W sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Obrony Życia”.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji znajduje się w Biuletynie Parafialnym, na stronie internetowej i na tablicy informacyjnej. W trakcie tych świętych dni – 28 marca (wtorek) o godz. 18:00 Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski odprawi dziękczynną jubileuszową Mszę św. Do udziału w naukach rekolekcyjnych, spowiedzi, Komunii Św. i dziękczynnej Eucharystii zapraszamy wszystkich parafian i miłych gości. Dzisiaj po Mszach św. księża przy wyjściu z kościoła przekażą każdej rodzinie zaproszenia na tą uroczystość. Bardzo prosimy, aby jedna osoba z rodziny podchodziła do księdza i odebrała zaproszenie.

 

 1. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby w tych dniach, a szczególnie w dniu 2 kwietnia br. wywiesili papieską flagę, wystawili w oknach wizerunek Św. Jana Pawła II, a o godz. 21.37 zapalili świece i odmówili akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 18:40. Dziękujemy również Panom Pawłowi, Janowi i Tomaszowi Grazda za umieszczenie na frontonie kościoła napisu informującego o jubileuszu parafii.

 

 1. Do Niedzieli Palmowej włącznie możemy przynosić do kościoła i składać do ustawionych pojemników dary żywnościowe, takie jak: mąka, kasza, makaron, ryż, cukier, sól, kawa, herbata, olej, masło, słodycze. Te dary przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii jako dar naszych serc na ich stół świąteczny.

 

 1. Pod chórem po Mszy św. można nabyć świece wielkanocne Caritas, w cenie 10 zł, które możemy umieścić na stole podczas świątecznego śniadania.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Bożenę Ślęzak z ul. Wiolinowej. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023