Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Wojciech Skrobiszewski, redemptorysta. Msze św. z nauką rekolekcyjną według programu rekolekcji zamieszczonego w Biuletynie. Podczas tych rekolekcji są także spotkania z dziećmi Szkoły Podstawowej Nr 29 im. Św. Jadwigi Królowej w poniedziałek, wtorek i środę zgodnie z ustaleniem z Dyrekcją Szkoły. Młodzież szkół ponadpodstawowych zapraszamy na nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 18:00.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. W zakrystii zgłaszamy chorych do spowiedzi św. rekolekcyjnej już jako spowiedzi wielkanocnej. Chorych odwiedzimy w najbliższy czwartek, 30 marca, od godz. 9:30.

 

 1. Nie będzie spowiedzi w niedzielę i poniedziałek. Dzień spowiedzi to wtorek, według programu rekolekcji – od godz. 7:30 do godz. 11:30 i od godz. 17:00 do godz. 19:00. Nie odkładajmy spowiedzi na potem.

 

 1. W trakcie tych świętych dni – 28 marca (wtorek) o godz. 18:00 Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski odprawi dziękczynną jubileuszową Mszę św. Do udziału w naukach rekolekcyjnych, spowiedzi, Komunii Św. i dziękczynnej Eucharystii zapraszamy wszystkich parafian i miłych gości.

 

 1. W środę zakończenie rekolekcji połączone z uzyskaniem odpustu zupełnego.

 

 1. Błogosławieństwo palm w Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy św. Dzieci uczestniczące w konkursie na najpiękniejszą palmę gromadzą się przed kościołem o godz. 9:45. Po ocenie przez jurorów w uroczystej procesji wchodzą do kościoła i uczestniczą we Mszy św. Wręczenie nagród po Mszy św.

 

 1. Przyszła niedziela to także I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, po Mszy św. wieczornej – 18:40.

 

 1. Do Niedzieli Palmowej włącznie możemy przynosić do kościoła i składać do ustawionych pojemników dary żywnościowe. Te dary przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii jako dar naszych serc na ich stół świąteczny.

 

 1. Pod chórem po Mszy św. można nabyć świece wielkanocne Caritas, w cenie 10 zł, które możemy umieścić na stole podczas świątecznego śniadania.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Barbarę Jagusiak z ul. Gminnej. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023