Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 02.04.2023

 1. Msze św. z błogosławieństwem palm o godz. 8:00, 10:00 (konkurs palm o godz. 9:45 – dzieci gromadzą się przed kościołem), 12:00, 17:00, a po niej nabożeństwo Gorzkie Żale i zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby dzisiaj wywiesić papieską flagę, wystawić w oknach wizerunek Św. Jana Pawła II, a o godz. 21.37 zapalić świece i odmówić akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – jego tekst znajduje się w nowym numerze Biuletynu Parafialnego, który możemy otrzymać przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Dzisiaj upływa czas składania darów żywnościowych dla ubogich. Te dary naszych serc przekażemy potrzebującym rodzinom naszej parafii. Za dotychczas składane dary – Bóg zapłać! Prosimy o zgłaszanie rodzin potrzebujących.

 

 1. W Wielką Środę spowiedź od godz. 19:00 do godz. 20:00. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 7:00 do godz. 8:00. Popołudniu nie będzie okazji do spowiedzi, gdyż księża będą zaangażowani w Liturgię tych dni. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę Komunia św. będzie udzielana tylko podczas Liturgii tych dni.

 

 1. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 18:00, a w Wielką Sobotę o godz. 20:00 (przynosimy świecę z osłonką, aby nie pozalewać ławek i posadzki).

 

 1. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna nieczynna.

 

 1. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas ADORACJI KRZYŻA o godz. 18:00 będą przeznaczone jak co roku na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Do adoracji w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy wiernych z poszczególnych ulic i grup modlitewnych. Program adoracji w Biuletynie, a także na tablicy informacyjnej przed kościołem i w kruchcie kościoła.

 

 1. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele o godz. 10:00, 11:00, 12:00, a po południu o godz. 14:00, 15:00 i 16:00.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6:00. Prosimy o zorganizowanie osób do niesienia sztandarów, baldachimu, prowadzenie celebransa. Kolejne Msze św. bez zmian: o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00. W Drugi Dzień Świąt porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca z drugiego święta przeznaczona będzie na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w Wielką Sobotę po zakończeniu Liturgii.

 

 1. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w rekolekcjach wielkopostnych, a szczególnie zgromadzonym na Mszy św. jubileuszowej sprawowanej przez Księdza Arcybiskupa Wacława Depo. Dziękujemy Siostrom Uczennicom Boskiego Mistrza za ofiarowanie parafii z racji jubileuszu pięknego kielicha mszalnego. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych na czele z ks. Prowincjałem Towarzystwa Św. Pawła.

 

 1. Dziękujemy czytającym Mękę Pańską w dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W dniu dzisiejszym, 2 kwietnia, Ks. Senior Prał. Franciszek Dylus obchodzi święto swojego patrona – Św. Franciszka z Paoli. Solenizantowi składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i orędownictwa swojego patrona.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Kazimierza Zielińskiego z ul. Gminnej. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 02.04.2023