Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023

 1. Dzisiaj Niedziela Biblijna rozpoczynająca w Kościele XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży i o godz. 17:00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary do puszek Caritas z ubiegłej niedzieli na Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny. Złożono kwotę: 723 zł.

 

 1. Spotkanie przygotowujące do I Komunii Świętej dla dzieci z klas III w środę, 26 kwietnia, o godz. 18:30 w kościele. I Komunia Św. dzieci klas III odbędzie się 21 maja o godz. 10:00, natomiast rocznica I Komunii Św. klas IV – 28 maja o godz. 10:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
 • We wtorek – Święto Św. Marka Ewangelisty. W tym dniu modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo w pracy rolników.
 • W czwartek – Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.
 • W sobotę – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy. To także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Podczas okupacji hitlerowskiej i sowieckiej blisko 3 tysiące duchowieństwa oddało swe życie za przywiązanie do wartości chrześcijańskich i patriotycznych.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zapraszamy do sprzątania w piątek po adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Zbigniewa Kopko z ul. Kredowej. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023