Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023

 1. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania – Niedziela Dobrego Pasterza. Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży i o godz. 17:00.

 

 1. Od poniedziałku rozpoczynamy w kościele nabożeństwa majowe: w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00. Na czas miesiąca maja prosimy o dekoracje krzyży przydrożnych i kaplicy Św. Anny.

 

 1. W tym tygodniu nie ma przygotowania do I Komunii Świętej klas III. Termin spotkania podamy w przyszłą niedzielę.

 

 1. I Komunia Św. dzieci klas III odbędzie się 21 maja o godz. 10:00, natomiast rocznica I Komunii Św. klas IV – 28 maja o godz. 10:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W środę: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – to święto patronalne naszej archidiecezji. Jest to również dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji oraz święto narodowe Konstytucji 3-go Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej. Msze św. według porządku niedzielnego: 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Kancelaria w tym dniu nieczynna.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Floriana, Męczennika. To także I czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas nabożeństwa majowego.
 • W piątek – I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią Św. od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i starszych od godz. 16:30 do godz. 17:00.
 • W sobotę – Święto Św. Ap. Filipa i Jakuba.
 • W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie majowym. Tego dnia także Msze św. o błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia dla ks. Kan. Stanisława Biegańskiego z okazji imienin.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zapraszamy do sprzątania w piątek po adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać nowy numer Biuletynu Parafialnego.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Bogumiła Rygała z ul. Białej. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023