Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023

 

 1. Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 – Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III, 12:00, 17:00. Po niej nabożeństwo majowe.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W środę – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. To także dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 • W piątek – Wspomnienie Św. Filipa Nereusza, Prezbitera. To także Dzień Matki. Msza św. w intencji wszystkich Matek o godz. 18:00.
 • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Dziękujemy rodzicom dzieci z klas III za sprzątanie kościoła, kwiaty do kościoła i w gazonach przed kościołem, uporządkowanie terenu całego placu przy i wokół kościoła oraz wykoszenie trawy, a także za dar ołtarza z racji I Komunii Świętej – ufundowanie pięknego tronu pod Monstrancję z Najświętszym Sakramentem podczas wystawienia.

 

 1. Dzieci z klas III przychodzą do kościoła w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 18:00 i wtedy otrzymają pamiątki I Komunii Świętej (w poniedziałek – poświęcenie medalika i otrzymują koperty misyjne, we wtorek – przynoszą koperty misyjne i otrzymują książkę zatytułowaną „Odezwij się do mnie z wysoka” – jest to zbiór modlitw dla dzieci, w środę – otrzymują obrazek w ramce jako pamiątkę i potwierdzenie I Komunii Świętej, a także książeczkę na I piątki miesiąca).

 

 1. Rocznica I Komunii Świętej klas IV w przyszłą niedzielę, 28 maja, o godz. 10:00. Spotkanie z dziećmi z klas IV w czwartek w kościele o godz. 19:00. Spowiedź klas IV i ich rodzin w sobotę o godz. 9:00. Kancelaria w sobotę nieczynna.

 

 1. Zapraszamy do sprzątania kościoła rodziców dzieci z klas IV w piątek na godz. 20.00 – po zakończeniu adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Kazimierza Szopę z ul. Ikara i ś.p. Tadeusza Jaśkiewicza z ul. Św. Rocha. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023