Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

 1. Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 – Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV, 12:00, 17:00, po niej nabożeństwo majowe.

 

 1. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za śpiew lub recytację Hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny, a tym samym przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej.

 

 1. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe – w dni powszednie i w niedziele po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8:00, 17:30 i 18:00.
 • W środę – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To także I czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas nabożeństwa czerwcowego.
 • W piątek – I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią Św. od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi od godz. 16:30.
 • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To także I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie czerwcowym.

 

 1. Dziękujemy rodzicom dzieci klas III za ofiary składane na pomoc dla dzieci z krajów misyjnych. Ofiarowano kwotę: 1160 zł.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci z klas IV. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 20:00.

 

 1. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca. Porządek Mszy św. w kościele o godz. 8:00 i 17:00. Natomiast procesja Bożego Ciała w tym roku wyjątkowo z powodu prac budowlanych jakie prowadzą Siostry Uczennice Boskiego Mistrza, rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:00 na terenie Domu Zakonnego Księży Paulistów przy ul. Św. Pawła 13/15, a po niej wyruszy procesja przez plac Księży Paulistów do ulicy Pawiej, następnie Odrodzenia i Św. Pawła ponownie do Domu Zakonnego Księży Paulistów, gdzie będzie przygotowany ołtarz jako I i IV. Natomiast ołtarz II i III tak jak w poprzednich latach:

 

II – róg ul. Pawiej i ul. Odrodzenia (przy posesji pp. Matuszczyk),

III – róg ul. Odrodzenia i ul. Św. Pawła (przy posesji pp. Widera),

Już dzisiaj bardzo prosimy o przygotowanie i zorganizowanie tych ołtarzy.

 

Z racji procesji nie będzie w Uroczystość Bożego Ciała Mszy św. o godz. 12:00.

Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem dzieci z klas III uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach liturgicznych jak w dniu I Komunii Świętej. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, natomiast chłopcy będą nieść szarfy od sztandarów i poduszeczek religijnych.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, a także nowego kwartalnika „Niedzieli”, który kosztuje 15 zł (do nabycia w zakrystii).

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Marka Kaczmarzyka z ul. Wiolinowej i ś.p. Jana Mietelskiego z ul. Zakopiańskiej. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023