Ogłoszenia duszpasterskie–Uroczystość Przenajświętszej Trójcy– 04.06.2023

 1. Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży i 17:00, po niej nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej archidiecezji.

 

 1. Taca z przyszłej niedzieli na zapłatę za dotychczas wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie i w niedziele po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika.
 • W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek Mszy św. w kościele o godz. 8:00 i 17:00. Natomiast procesja Bożego Ciała w tym roku wyjątkowo z powodu prac budowlanych jakie prowadzą Siostry Uczennice Boskiego Mistrza, rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:00 na terenie Domu Zakonnego Księży Paulistów przy ul. Św. Pawła 13/15, a po niej wyruszy procesja przez plac Księży Paulistów do ulicy Pawiej, następnie Odrodzenia i Św. Pawła ponownie do Domu Zakonnego Księży Paulistów, gdzie będzie przygotowany ołtarz jako I i IV. Natomiast ołtarz II i III tak jak w poprzednich latach:

II – róg ul. Pawiej i ul. Odrodzenia (przy posesji pp. Matuszczyk),

III – róg ul. Odrodzenia i ul. Św. Pawła (przy posesji pp. Widera),

Już dzisiaj bardzo prosimy o przygotowanie i zorganizowanie tych ołtarzy.

Z racji procesji nie będzie w Uroczystość Bożego Ciała Mszy św. o godz. 12:00.

Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem dzieci z klas III uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach liturgicznych jak w dniu I Komunii Świętej. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków (próba z tymi dziewczynkami w środę o godz. 19:00.), natomiast chłopcy będą nieść szarfy od sztandarów i poduszeczek religijnych.

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich wiernych, Chór Parafialny Cantilena z Panem Organistą, Żywy Różaniec, Panów do niesienia baldachimu i sztandarów, a także Panie do niesienia figur i emblematów religijnych, Liturgiczną Służbę Ołtarza (ministrantów i lektorów)

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek o godz. 20:00.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela” – cena 10 zł. Jest jeszcze do nabycia kwartalnik „Niedziela. Magazyn” w cenie 15 zł.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Teresę Dobryłko z ul. Winicjusza. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Przenajświętszej Trójcy – 04.06.2023