Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła – 11.06.2023

 1. Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży, 17:00, a po niej nabożeństwo czerwcowe. Taca na zapłatę za dotychczas wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej archidiecezji. Złożono kwotę: 2136 zł.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało, ustrojonych kwiatami, za dekoracje domów i porządek podczas procesji. Bóg zapłać członkom Żywego Różańca, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym sztandary, feretrony, baldachim, poduszeczki, różaniec, prowadzącym księdza niosącego Najświętszy Sakrament, Panu Organiście Łukaszowi Grabałowskiemu i Chórowi Parafialnemu Cantilena, lektorom i ministrantom. Dziękuję za posługę kapłanom: ks. Kan. Stanisławowi Biegańskiemu i ks. Kan. Zdzisławowi Gilskiemu, siostrom zakonnym: Uczennicom Boskiego Mistrza i Siostrom Opatrzności Bożej oraz ks. Tadeuszowi Chmielewskiemu – Pauliście.

 

 1. W czwartek zakończenie OKTAWY BOŻEGO CIAŁA. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, a po niej poświęcenie wianków z kwiatów i ziół, następnie błogosławieństwo małych dzieci. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie: dziewczynki, które sypały kwiatki podczas procesji Bożego Ciała, lektorów, ministrantów i całą asystę uczestniczącą w procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Kancelaria parafialna w tym dniu nieczynna.

 

 1. We wtorek, 13 czerwca, o godz. 20:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę św. do Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • We wtorek – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i Doktora Kościoła.
 • W środę – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa. Ze względu na Uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.
 • W sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00, po adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła – 11.06.2023