Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023 r.

 1. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 – w intencji kierujących pojazdami mechanicznymi, 12.00 – Msza św. odpustowa w kaplicy św. Anny (nie ma wtedy Mszy w kościele), ostatnia Msza św. o godz. 17.00.

 

 1. Dzisiaj z racji przypadającego w najbliższy wtorek wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących, w naszej świątyni podczas każdej Mszy św. modlimy się w intencji kierujących pojazdami mechanicznymi, a po jej zakończeniu poświęcenie pojazdów. MIVA Polska zachęca do udziału w Akcji Święty Krzysztof: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku, dlatego ofiary zbierane podczas poświęcenia pojazdów będą przeznaczona na środki transportu dla polskich misjonarzy. Pojazdy będzie można również poświęcić we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy.
 • We wtorek – Święto Św. Jakuba, Apostoła.
 • W środę – Wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Dzień Wdzięczności Rodzicom, Dziadkom i Emerytom.
 • W sobotę – Wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie Kaplicy Św. Anny do uroczystości odpustowej Paniom: Aleksandrze Ryba, Marii Swodczyk, Panu Tadeuszowi Habrowskiemu i Robertowi Swodczykowi za skoszenie trawy wokół kaplicy oraz Członkom Żywego Różańca za kwiaty przy ołtarzu.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20.00. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023 r.