Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023 r.

 

1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III szkoły podstawowej, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej, 12:00 i 17:00.

 

2. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Zebrano kwotę: 3726 zł.

 

3. W środę o godz. 19:00 w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (klasy I szkół średnich i klasy VIII). Młodzież przynosi ze sobą indeks i długopis.

 

4. W tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek – Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Dzieci i Młodzieży. To trzeci dzień Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci szkół podstawowych i młodzież szkół średnich.
  • W środę – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
  • W czwartek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • W sobotę – Wspomnienie św. o. Pio, Prezbitera. Również w sobotę, 23 września, pielgrzymka kapłanów naszej archidiecezji na Jasną Górę. W związku z tym w sobotę kancelaria nieczynna i nie będzie spotkania z ministrantami.

 

5. 4 października w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci Św. Franciszka z Asyżu. Mszę św. odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Biskup Antoni Długosz. Podczas tej Mszy św. młodzież naszej parafii (klasy I szkół średnich i klasy VIII) przyjmie sakrament bierzmowania, natomiast dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcony różaniec. W związku z tym w przyszłą niedzielę dzieci klas III i ich rodzice uczestniczą we Mszy św. o godz. 10:00, a po niej przećwiczymy sposób w jaki dzieci i rodzice będą podchodzić do Ks. Biskupa po różaniec. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości wiernych, a przede wszystkim: Chór Parafialny, Żywy Różaniec, przedstawicieli Ruchów Duszpasterskich naszej parafii, Liturgiczną Służbę Ołtarza.

 

6. Dziękujemy osobom sprzątającym kościół. Zapraszam do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

7. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w cenie 10 zł oraz kolejny piękny magazyn wydawany przez „Niedzielę” co kwartał w cenie 15 zł.

 

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Włodzimierza Rządkowskiego z ul. Modrej i ś.p. Henryka Bala z ul. Ikara. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023 r.