Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – Msza św. z udziałem dzieci, a po niej w kościele zostają dzieci z klas III i ich rodzice, 12:00 – z udziałem młodzieży i 17:00.

 

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe: w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00 (przewodniczy Żywy Różaniec), w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00. Zmiana tajemnic różańcowych z racji I niedzieli miesiąca po nabożeństwie różańcowym (nie będzie nabożeństwa adoracyjnego o godz. 16:00). Porządek przewodnictwa na cały tydzień podamy w przyszłą niedzielę.

 

 1. W środę o godz. 19:00 w kościele spotkanie z młodzieżą klas I szkół średnich i klas VIII przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W środę – Wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, Prezbitera.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Wacława, Męczennika. To dzień imienin Ks. Abpa Wacława Depo. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
 • W piątek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabryela.
 • W sobotę – Wspomnienie Św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła.

 

 1. 4 października w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci Św. Franciszka z Asyżu. Mszę św. odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Biskup Antoni Długosz. Podczas tej Mszy św. młodzież naszej parafii (klasy I szkół średnich i klasy VIII) przyjmie sakrament bierzmowania, natomiast dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcony różaniec. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości wiernych, a przede wszystkim: Chór Parafialny, Żywy Różaniec, przedstawicieli Ruchów Duszpasterskich naszej parafii, Liturgiczną Służbę Ołtarza.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Kartki na wypominki będą dostępne od przyszłej niedzieli.

 

 1. Chłopców pragnących zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Jest jeszcze do nabycia w cenie 15 zł kwartalnik wydawany przez Tygodnik „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Barbarę Pałka z ul. Odrodzenia. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023 r.