Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży i 17:00, a po niej nabożeństwo różańcowe oraz zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli na Seminarium Duchowne naszej archidiecezji. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00. Do przewodnictwa zapraszamy poszczególne grupy modlitewne według podanego porządku: poniedziałek – Koło Różańca Rodziców, wtorek – młodzież – klasy VI, VII, VIII, środa – młodzież szkół średnich, czwartek – dzieci szkół podstawowych klasy I – V, piątek – Lektorzy Świeccy, sobota – Chór parafialny „Cantilena”, w niedziela po Mszy św. o godz. 17:00 przewodniczy Żywy Różaniec.

 

 1. W środę, 4 października, w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci Św. Franciszka z Asyżu. Msze św. o godz. 8:00, nabożeństwo różańcowe wyjątkowo w tym dniu o godz. 17:00 i uroczysta suma o godz. 18:00, którą odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Biskup Profesor Antoni Długosz. Podczas tej Mszy św. młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych i klas VIII szkół podstawowych przystąpi do sakramentu bierzmowania, zaś dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcony różaniec. Dzieci klas III z rodzicami oraz młodzież przystępująca do bierzmowania, świadkowie i rodzice tej młodzieży gromadzą się w kościele o godz. 17:30. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości wiernych, a przede wszystkim: Księży Paulistów, Siostry Uczennice Boskiego Mistrza, Chór Parafialny z Panem Organistą, Żywy Różaniec, Różaniec Rodziców w Intencji Dzieci, przedstawicieli Ruchów Duszpasterskich naszej parafii, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Lektorów Świeckich.

 

 1. W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele próba generalna młodzieży przed bierzmowaniem, a we wtorek o godz. 18:30 spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków i rodzin. Po spowiedzi sprzątanie kościoła.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 • W środę – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Dziewicy. To także
 • I czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne podczas różańca.
 • W piątek – I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią Świętą od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych. Okazja do spowiedzi od godz. 16:30 do godz. 17:00.
 • W sobotę – Wspomnienie NMP Różańcowej. Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 18:00.

 

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Zapraszam do sprzątania we wtorek po spowiedzi młodzieży ok. 19:30 oraz w piątek na godz. 20:00. Zapraszamy również nowe chętne do sprzątania świątyni osoby.

 

 1. Kartki na wypominki są dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Tam także przyjmujemy na wypominki.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać nowy numer Biuletynu Parafialnego.

 

 1. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie do sali na plebanii w sobotę na godz. 10:00.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Paulinę Czerkaską z ul. Gminnej. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023 r.