Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży, 17:00. Po niej nabożeństwo różańcowe. Taca na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na Fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ubogiej polskiej młodzieży.

 

 1. „Słuszną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych…”. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Tam także można otrzymać kartki na wypominki.

 

 1. Dziękuję wszystkim uczestnikom uroczystości odpustowej ku czci Św. Franciszka z Asyżu na Mszy św. o godz. 8:00 jak i o godz. 18:00. Dziękuję paniom z Żywego Różańca za prowadzenie w tym dniu modlitwy różańcowej. Słowa wdzięczności kieruję do kapłanów z dekanatu i spoza dekanatu, księży paulistów z Księdzem Prowincjałem, Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza z Siostrą Przełożoną, Chóru Parafialnego „Cantilena” z Panem Organistą, rodzicom dzieci klas III i młodzieży bierzmowanej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorom świeckim oraz wszystkim wiernym.

 

 1. W minioną sobotę, w święto NMP Różańcowej, sprawowaliśmy Eucharystię w intencji Kół Żywego Różańca naszej parafii i Różańca Rodziców. Raz jeszcze pragnę podziękować za udział w tej Mszy św. i życzyć Żywym Różom opieki i wstawiennictwa Pani Różańcowej na każdy dzień. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a do przewodnictwa zapraszamy: poniedziałek – Koło Różańca Rodziców, wtorek – młodzież – klasy VI, VII, VIII, środa – młodzież szkół średnich, czwartek – dzieci szkół podstawowych klasy I – V, piątek – Lektorzy Świeccy, sobota – Chór parafialny „Cantilena”, w niedziela po Mszy św. o godz. 17:00 przewodniczy Żywy Różaniec

 

 1. W piątek 13 dzień października – w naszej parafii ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, dlatego wyjątkowo w piątek nie będzie nabożeństwa różańcowego po Mszy św. o godz. 18:00 i adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 20:00 do Matki Bożej Fatimskiej, a po niej różaniec i procesja z figurą Matki Bożej.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W piątek – Wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera.
 • W sobotę – Dzień Edukacji Narodowej. Różaniec za nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkoły i oświaty. Świętującym Dzień Edukacji składamy najserdeczniejsze życzenia.
 • W przyszłą niedzielę – Dzień Dziecka Utraconego – dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek po nabożeństwie fatimskim.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Ryszarda Nicpoń z ul. Żurawiej i ś.p. Zofię Gęsiarz z ul. Ikara. Polecajmy ich duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023 r.