Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży, 17:00. Po niej nabożeństwo różańcowe.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na Fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ubogiej polskiej młodzieży.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Na ten cel złożono kwotę: 3685 zł.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. To także 45 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Św. Jana Pawła II
 • We wtorek – Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.
 • W środę – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty. Modlimy się w tym dniu za Pracowników Służby Zdrowia. Modlitwa różańcowa również w ich intencji. To także dzień imienin Pana Organisty Łukasza. Drogiemu Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki i wstawiennictwa Matki Najświętszej oraz swojego patrona. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12:00 modlimy się w intencji Pana Organisty.
 • W czwartek – Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Dzień ten „jest wyrazem hołdu dla kapłanów, którzy w historii Polski swoją postawą dawali wyraz wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej”.
 • W piątek – Wspomnienie Św. Jana Kantego, Prezbitera – Patronalne Święto Ludzi Nauki.
 • W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna ph. „Misje sercem Kościoła”. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji.

 

 1. „Słuszną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych…”. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Tam także można otrzymać kartki na wypominki.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a do przewodnictwa zapraszamy: poniedziałek – Koło Różańca Rodziców, wtorek – młodzież – klasy VI, VII, VIII, środa – młodzież szkół średnich, czwartek – dzieci szkół podstawowych klasy I – V, piątek – Lektorzy Świeccy, sobota – Chór parafialny „Cantilena”, w niedziela po Mszy św. o godz. 17:00 przewodniczy Żywy Różaniec

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, a w nim artykuł poświęcony uroczystości odpustowej w naszej parafii.

 

 1. Kancelaria w czwartek będzie nieczynna.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy: Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023 r.