Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży, po niej wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi i 17:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W czwartek – Święto Św. Andrzeja, Apostoła.
 • w piątek – I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią Św. od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi od godz. 16:30.
 • w sobotę – I sobota miesiąca – Akt wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP podczas Mszy św.  o godz. 18:00.
 • w przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16:00.

 

 1. Od przyszłej niedzieli możemy przynosić do kościoła dary żywnościowe takie, jak: mąka, kasza, makaron, ryż, cukier, konserwy, olej, masło, kawa, herbata, słodycze dla dzieci. Z tych darów przygotujemy paczki i przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii. Niech to będzie świąteczny dar naszych serc dla Chrystusa w drugim potrzebującym człowieku. Kosze na dary wystawione są przy ostatnich ławkach.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent, czyli czas radosnego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Także od przyszłej niedzieli będzie można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny w cenie 10 zł mała i 20 zł duża.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać nowy numer Biuletynu parafialnego z programem rekolekcji adwentowych.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Andrzeja Jeziorowskiego z ul. Gminnej i ś.p. Kunegundę Pauczyńską z ul. Ikara. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023 r.