Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela adwentu – 03.12.2023 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00, o godz. 16:00 nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych, po nim Msza św. o godz. 17:00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli na seminarium duchowne naszej archidiecezji. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. W czasie adwentu roraty w dni powszednie o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci z lampionami roratnimi i ich rodziców do udziału w roratach w każdy wtorek i czwartek. Dzieci przynoszą ze sobą kartkę z napisanym dobrym uczynkiem, podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Po Mszy św. będzie losowanie figurki Pana Jezusa. W ostatnim dniu rorat będą także nagrodzone najpiękniejsze lampiony. Dzieci biorące udział w roratach otrzymają pamiątki.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • w czwartek – Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
 • w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Z racji na uroczystość tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

 

 1. Za dwa tygodnie w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program znajduje się w Biuletynie Parafialnym. Rekolekcje poprowadzi o. dr Andrzej Makowski, redemptorysta z Lublina.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Można nabyć również świece Caritas na stół wigilijny w cenie: duża 20 zł, mała 10 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przeznaczy na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00. Dziękujemy także pp. Grobelak za wykonanie i ofiarowanie wieńca adwentowego.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Od dzisiaj możemy przynosić do kościoła dary żywnościowe takie, jak: mąka, kasza, makaron, ryż, cukier, konserwy, olej, masło, kawa, herbata, miód, słodycze dla dzieci. Z tych darów przygotujemy paczki i przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom na Ukrainie. Niech to będzie świąteczny dar naszych serc dla Chrystusa w drugim potrzebującym człowieku. Kosze na dary wystawione są przy ostatnich ławkach. Zbiórka tych darów do 17 grudnia.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Zdzisława Ułamka z ul. Ikara. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela adwentu – 03.12.2023 r.