Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela adwentu – 10.12.2022 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00, 17:00.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

 

 1. We wtorek, jak co roku, 12 grudnia, w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do adoracji poszczególne grupy modlitewne i mieszkańców poszczególnych ulic według podanego w biuletynie porządku:
godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie adoracji
godz. 9 – 10 Żywy Różaniec – św. Franciszka
godz. 10 – 11 Żywy Różaniec – św. Anny
godz. 11 – 12 Żywy Różaniec – NMP Królowej Polski
godz. 12 – 13 Gminna, Zakopiańska, Spartakusa, Irysowa, Biała
godz. 13 – 14 Rybacka, Flisacka, Ks. Dzierżonia, Ikara, Kiepury, Beskidzka, Gruntowa, Jabłonowa
godz. 14 – 15 Kosów, Luba, Kolarska, Wiolinowa, Kredowa
godz. 15 – 16 Chór Cantilena, Średnia, Kalinowa, Św. Rocha, Różaniec Rodziców za Dzieci
godz. 16 – 17 Skwerowa, Modra, Krzemienna, Winicjusza
godz. 17.00 Odrodzenia, Zatokowa, Św. Pawła, Dawna, Spartańska
godz. 18.00 Msza św. i zakończenie adoracji

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W środę – Wspomnienie Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy. To rocznica wprowadzenia stanu wojennego w roku 1981. W tym dniu Dzień Modlitw za Ofiary Stanu Wojennego.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.

 

 1. W czwartek w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program znajduje się w Biuletynie Parafialnym. Rekolekcje poprowadzi o. dr Andrzej Makowski, redemptorysta z Lublina.

 

 1. Roraty codziennie o godz. 18:00. Dzieci i młodzież zapraszamy na roraty we wtorek i czwartek.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Można nabyć również świece Caritas na stół wigilijny w cenie 10 zł mała świeca, duża 20 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przeznaczy na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.

 

 1. Nadal możemy przynosić do kościoła dary żywnościowe takie, jak: mąka, kasza, makaron, ryż, cukier, konserwy, olej, masło, kawa, herbata, miód, słodycze dla dzieci. Z tych darów przygotujemy paczki i przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej parafii. Niech to będzie świąteczny dar naszych serc dla Chrystusa w drugim potrzebującym człowieku. Kosze na dary wystawione są przy ostatnich ławkach. Zbiórka tych darów do 17 grudnia.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz Kwartalnik „Magazyn Niedzieli” w cenie 20 zł.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Wiesława Kubata z ul. Ikara. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela adwentu – 10.12.2022 r.