Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela adwentu – 17.12.2023 r.

 1. Dzisiaj kończymy rekolekcje adwentowe. Msze św. o godz. 8:00 – z nauką ogólną, 10:00 – z udziałem dzieci szkół podstawowych, młodzieży, z nauką ogólną, 12:00 – z nauką ogólną, 17:00 – Msza św. kończąca rekolekcje adwentowe.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele. Zebrano kwotę 3534 zł. Dziękujemy również za ofiary składane do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Złożono i przekazano kwotę: 1173 zł.

 

 1. Jeszcze dzisiaj możemy składać dary na paczki żywnościowe dla najuboższych naszych parafian.

 

 1. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach adwentowych oraz Ojcu Redemptoryście o. dr Andrzejowi Makowskiemu za wygłoszone nauki rekolekcyjne. Słowa wdzięczności kieruję pod adresem spowiedników: ks. Kan. Stanisława Biegańskiego, ks. Kan. Zdzisława Gilskiego, ks. Paulisty i kapłanów z dekanatu oraz p. Organisty Łukasza Grabałowskiego i Chóru Parafialnego „Cantilena”.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do pielęgnowania chrześcijańskich zwyczajów w rodzinie.

 

 1. W czwartek, 21 grudnia, od godz. 9:00 odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. (z wyjątkiem tych, których odwiedzamy w I piątki). Prosimy o zgłaszanie tych osób.

 

 1. Roraty dla dzieci w tym tygodniu we wtorek, czwartek – o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 8:00 ostatnie roraty, a po nich będą nagrodzone najpiękniejsze lampiony. Dzieci biorące udział w roratach otrzymają pamiątki.

 

 1. Również w sobotę, 23 grudnia, okazja do spowiedzi w godzinach: od 16:00 do 17:00, potem przerwa na Msze św. i dopiero od 18:30 do 19:30.

 

 1. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do zachowania tradycyjnych zwyczajów religijnych, jak: wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. W Wigilię zachowujemy post zwyczajowy, zgodny z naszą polską tradycją. Msza św. o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. UWAGA! W Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Pasterka o godz. 24:00. Ofiary z Pasterki jak co roku na Fundusz Obrony Życia. Kto przyjmie Komunię św. podczas Pasterki może także przystąpić do Komunii św. podczas Mszy św. w ciągu dnia.

 

 1. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 8:00, dopiero o godz. 10:00, 12:00 i 17:00.

 

 1. W Drugi Dzień Świąt, 26 grudnia, Msze św. według porządku niedzielnego.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Można nabyć również świece Caritas na stół wigilijny w cenie 10 zł mała świeca, duża 20 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przeznaczy na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Przy wyjściu z kościoła możemy również otrzymać nowy numer Biuletynu Parafialnego.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela adwentu – 17.12.2023 r.