Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 12:00, ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Po Mszy św. nabożeństwo Gorzkich Żali.
 1. Decyzją Ks. Abpa Wacława Depo podczas Wielkiego Postu parafie częstochowskie są kościołami stacyjnymi podejmującymi modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne, a także w intencji Kościoła częstochowskiego. Nasza parafia została wyznaczona jako kościół stacyjny miasta Częstochowy na dzień 22 lutego (czwartek). Porządek nabożeństwa stacyjnego będzie następujący:
 • godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwy pod przewodnictwem Żywego Różańca do godz. 18:00,
 •  godz. 18:00 Msza św. odprawiona przez Ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego; do udziału w adoracji i Mszy św. zapraszamy Żywy Różaniec, Chór Parafialny „Cantilena”, ministrantów i lektorów oraz wszystkich wiernych.
 1. W tym tygodniu przypada:
 • W czwartek miesiąca – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
 1. Droga Krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek:  o godz. 16:45 – dla starszych, młodzieży i dzieci. W piątki Wielkiego Postu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. W  przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy Kościołowi w Świecie. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Możemy również wesprzeć polskich misjonarzy wysyłając SMS o treści „MISJE” na numer 72032.
 1. Od przyszłej niedzieli możemy jak co roku przynosić dary żywnościowe i składać je do wystawionych w kościele koszy. Możemy również nabywać świece Caritas w cenie 10 zł na stół wielkanocny.
 1. Dziękujemy za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Złożono kwotę: 3126 zł. Pragnę również wyrazić wdzięczność za ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej na potrzeby kościoła oraz na konto parafialne w banku, a także podzielić się radosną informacją, że już cała należność pożyczki zaciągniętej na prace w kościele i plebanii została w minionym tygodniu spłacona.
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 18:30.
 1.  Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1.  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał ś.p. Wandę Orzeszyna  z ul. Jabłonowej. Jej pogrzeb w środę rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 14:00. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1.  Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024