Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi redemptorysta o. Ryszard Poręba z Krakowa. Msze św. z nauką rekolekcyjną według programu rekolekcji zamieszczonego w Biuletynie. Podczas tych rekolekcji są także spotkania z dziećmi Szkoły Podstawowej Nr 29 im. Św. Jadwigi Królowej w poniedziałek, wtorek i środę zgodnie z ustaleniem z Dyrekcją Szkoły. Młodzież szkół ponadpodstawowych zapraszamy na nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 18:00.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. W zakrystii zgłaszamy chorych do spowiedzi św. rekolekcyjnej już jako spowiedzi wielkanocnej. Chorych odwiedzimy w najbliższy czwartek, 21 marca, od godz. 9:30.

 

 1. Nie będzie spowiedzi w niedzielę i poniedziałek. Dzień spowiedzi to wtorek, według programu rekolekcji – od godz. 7:30 do godz. 10:00 i od godz. 17:00 do godz. 19:00. Nie odkładajmy spowiedzi na potem.

 

 1. We wtorek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona mężczyzn. Podczas Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00 szczególną modlitwą obejmować będziemy Panów.

 

 1. W środę zakończenie rekolekcji połączone z uzyskaniem odpustu zupełnego.

 

 1. Błogosławieństwo palm w Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy św. Dzieci uczestniczące w konkursie na najpiękniejszą palmę gromadzą się przed kościołem o godz. 9:45. Po ocenie przez jurorów w uroczystej procesji wchodzą do kościoła i uczestniczą we Mszy św. Wręczenie nagród po Mszy św.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, po Mszy św. wieczornej – 18:30.

 

 1. Do Niedzieli Palmowej włącznie możemy przynosić do kościoła i składać do ustawionych pojemników dary żywnościowe. Te dary przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii jako dar naszych serc na ich stół świąteczny.

 

 1. Już dzisiaj informujemy, że w Pierwszy Dzień Świąt porządek Mszy św. będzie następujący: 6:00 – Rezurekcja, nie będzie Mszy św. o godz. 8:00, pozostałe Msze św. bez zmian: o godz. 10:00, 12:00 i 17:00. W Drugi Dzień Świat Msze św. według porządku niedzielnego. Przypominamy również, że w Pierwsze Święto – Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, jest przejście na czas letni.

 

 1. Pod chórem po Mszy św. można nabyć świece wielkanocne Caritas, w cenie 10 zł, które możemy umieścić na stole podczas świątecznego śniadania.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą związaną z opłatami za utrzymanie kościoła.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz Kwartalnik w cenie 15 zł.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Monikę Dederko z ul. Gminnej i ś.p. Jerzego Sitek z ul. Kiepury. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024