Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 24.03.2024

 1. Msze św. z błogosławieństwem palm o godz. 8:00, 10:00 (konkurs palm o godz. 9:45 – dzieci gromadzą się przed kościołem), 12:00, 17:00, a po niej nabożeństwo Gorzkie Żale.

 

 1. Dzisiaj upływa czas składania darów żywnościowych dla ubogich. Te dary naszych serc przekażemy potrzebującym rodzinom naszej parafii. Za dotychczas składane dary – Bóg zapłać! Prosimy o zgłaszanie rodzin potrzebujących.

 

 1. W Wielką Środę spowiedź od godz. 18:30 do godz. 19:30. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 7:00 do godz. 8:00. Popołudniu nie będzie okazji do spowiedzi, gdyż księża będą zaangażowani w Liturgię tych dni. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę Komunia św. będzie udzielana tylko podczas Liturgii tych dni.

 

 1. Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty (przynosimy świecę z osłonką, aby nie pozalewać ławek i posadzki) o godz. 18:00.

 

 1. W Wielki Czwartek dzieci klas III z rodzicami przychodzą na godz. 17:45 i zajmują wyznaczone miejsca. Podczas Liturgii dzieci podchodzą z rodzicami do celebransa i otrzymują CHLEBEK MIŁOŚCI – symboliczny znak Eucharystii.

 

 1. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna nieczynna.

 

 1. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas ADORACJI KRZYŻA o godz. 18:00 będą przeznaczone jak co roku na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Do adoracji w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy wiernych z poszczególnych ulic i grup modlitewnych. Program adoracji w Biuletynie, a także na tablicy informacyjnej przed kościołem i w kruchcie kościoła.

 

 1. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele o godz. 10:00, 11:00, 12:00, potem przerwa do godz. 14:00, a po południu o godz. 14:00 i 15:00.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6:00. Asysta w kościele gromadzi się o godz. 5:45. Prosimy o zorganizowanie osób do niesienia różańca, sztandarów, baldachimu, prowadzenie celebransa. Kolejne Msze św. (nie ma Mszy św. o godz. 8:00) o godz. 10:00, 12:00 i 17:00. W Drugi Dzień Świąt porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca z drugiego święta przeznaczona będzie na KUL.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w Wielką Sobotę po zakończeniu Liturgii.

 

 1. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 29, nauczycielom i katechetom za opiekę nad uczniami, a także rodzicom za wyrażenie zgody na udział dzieci w naukach rekolekcyjnych. Dziękujemy czytającym Mękę Pańską w dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać także nowy numer Biuletynu parafialnego. A w zakrystii jest jeszcze do nabycia kwartalnik „Magazyn” w cenie 15 zł.

 

 1. Na nadchodzący tydzień – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 24.03.2024