Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024

  1. Msze św. o godz.: 6:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00.

 

  1. W poniedziałek Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę: 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Taca na KUL.

 

  1. Dziękuję za udział w TRIDUUM PASCHALNYM, za indywidualne ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za wykonanie Grobu Panom Pawłowi, Janowi, Tomaszowi Grazda oraz Panom Józefowi Błaszczeć, Pawłowi Milejskiemu, Robertowi Matyjewicz, Arkadiuszowi Dłubak, Zdzisławowi Dorosińskiemu, a także Państwu Helenie i Lechowi Jędryka za ofiarowanie dla dzieci klas III Chlebka Miłości. Słowa wdzięczności kieruję do ks. Kan. Stanisława Biegańskiego za posługę w konfesjonale w czasie Triduum Paschalnego oraz poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy rodzinom potrzebującym wsparcia przez ofiarowanie artykułów spożywczych (rozdaliśmy 42 paczki). Dziękujemy Paniom za przygotowanie tych paczek, a także Liturgicznej Służbie Ołtarza, Lektorom Świeckim za czytanie Męki Pańskiej, Panu Organiście Łukaszowi Grabałowskiemu oraz Chórowi Parafialnemu „Cantilena” za piękne śpiewy w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę oraz na Mszy Rezurekcyjnej. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich wspierających CARITAS naszej archidiecezji przez nabywanie świec wielkanocnych. Pragnę także podziękować za ofiary z Wielkiego Piątku na utrzymanie Miejsc Świętych w Ziemi Świętej. Zebrano na ten cel kwotę 2579 zł.

 

  1. W nadchodzącym tygodniu:
  • W czwartek – I czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy św. o godz. 18:00.
  • W piątek –  I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią św. od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi od godz. 16:30. Z racji na Oktawę Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
  • W przyszłą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 GODZINA MIŁOSIERDZIA, po niej zmiana tajemnic różańcowych. Od Wielkiego Piątku po Mszy św. wieczornej odmawiana jest Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzi CARITAS i rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka ofiar do puszek na „Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00, po zakończeniu piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

  1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Michała Kopko z ul. Kredowej. Pogrzeb we wtorek o godz. 13:00, na Cmentarzu Komunalnym. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 

Pełne nadziei światło rzuca Jezus Zmartwychwstały. Za nami pokutny fiolet Wielkiego Tygodnia, męczeńska czerwień Wielkiego Piątku i cisza adoracji Chrystusa złożonego w grobie. Nastał brzask poranka Zmartwychwstania. Jeśli szliśmy za Boskim Zbawicielem, aż do złożenia Go w grobie, to dziś z wielką radością słuchamy dźwięku wielkanocnych dzwonów. Wierzymy bowiem, że Jego męka, krzyż i odkupieńcza śmierć to nie koniec. Z nią rozpoczyna się dla nas nowe życie – życie ludzi odkupionych Męką i Krwią Chrystusa Pana.

Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu własnym i kapłanów posługujących w naszej wspólnocie parafialnej życzę nadziei wielkanocnego poranka, że Chrystus przywraca do życia, że to, co po ludzku wydaje się końcem u Chrystusa jest nowym początkiem. Wiary – mocnej i zwycięskiej – dającej wytrwanie przy Chrystusowym zbawczym krzyżu z wielkanocną nadzieją, życzmy sobie nawzajem, patrząc na zwycięską chorągiew Baranka Paschalnego. Pozdrówmy się tym radosnym świątecznym pozdrowieniem i głośmy wszystkim z głębi naszej wiary: Chrystus zmartwychwstał – Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał i żyje w nas.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024