Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

 1. Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 – Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III, 12:00, 17:00. Po niej nabożeństwo majowe.

 

 1. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za śpiew lub recytację Hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zwrot pożyczonych pieniędzy od parafian w celu spłacenia kredytu w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8:00, 17:30 i 18:00.
 • W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W piątek – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej.

 

 1. Dziękujemy rodzicom dzieci z klas III za sprzątanie kościoła, kwiaty do kościoła i w gazonach przed kościołem, za dar ołtarza z racji I Komunii Świętej – ufundowanie pięknego ornatu z wizerunkiem św. Franciszka z Asyżu.

 

 1. Dzieci z klas III przychodzą do kościoła w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 18:00 i wtedy otrzymają pamiątki I Komunii Świętej (w poniedziałek – poświęcenie medalika i otrzymują koperty misyjne, we wtorek – przynoszą koperty misyjne i otrzymują książkę zatytułowaną „Królowa Polski – dzieje Cudownego Obrazu Jasnogórskiego”, w środę – otrzymują obrazek w ramce jako pamiątkę i potwierdzenie I Komunii Świętej, a także książeczkę na I piątki miesiąca).

 

 1. Rocznica I Komunii Świętej klas IV w przyszłą niedzielę, 26 maja, o godz. 10:00. Spotkanie z dziećmi z klas IV w czwartek w kościele o godz. 19:00. Spowiedź klas IV i ich rodzin w sobotę o godz. 9:00. Kancelaria w sobotę nieczynna.

 

 1. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała 30 maja. Porządek Mszy św. w kościele: o godz. 8:00, o 10:00, a po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Lubą, Gminną, Św. Rocha, Ikara i Św. Rocha w stronę kościoła. Już dzisiaj bardzo prosimy o zorganizowanie i przygotowanie czterech ołtarzy:

 

I – przy kaplicy Św. Anny (mieszkańcy ul. Ikara od kaplicy do końca ul. Ikara)

II – przy Zakładzie Pogrzebowym Concordia (mieszkańcy ul. Ikara od początku ulicy do skrzyżowania z ul. Św. Rocha)

III – przy sklepie żelaznym na ul. Św. Rocha (mieszkańcy ul. Św. Rocha)

IV – na placu kościelnym przy krzyżu (mieszkańcy ul. Lubej, Kolarskiej, Gminnej)

 

Z racji procesji nie będzie w Uroczystość Bożego Ciała Mszy św. o godz. 12:00. Zaś ostatnia Msza św. o godz. 17:00.

Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem dzieci z klas III uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach liturgicznych jak w dniu I Komunii Świętej. Dziewczynki z klas III i IV zapraszamy do sypania kwiatków.

 

 1. Zapraszamy do sprzątania kościoła rodziców dzieci z klas IV w piątek na godz. 20.00 – po zakończeniu adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024