Ogłoszenia duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła – 2.06.2024

 1. Msze św. o godz.: 8:00, 10:00 – o błogosławieństwo Boże dla wszystkich dzieci, 12:00, 17:00, a po niej nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Taca z przyszłej niedzieli z przeznaczeniem na zwrot pieniędzy, jak już wcześniej informowałem, osobom, które pożyczyły na jednorazową spłatę pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie i niedziele po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało, ustrojonych kwiatami, za dekoracje domów i porządek podczas procesji. Bóg zapłać członkom Żywego Różańca, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym sztandary, feretrony, baldachim, chłopcom niosącym poduszeczki i szarfy, prowadzącym księdza niosącego Najświętszy Sakrament, Panu Organiście Łukaszowi Grabałowskiemu i Chórowi Parafialnemu Cantilena, lektorom i ministrantom. Dziękuję za posługę ks. Kan. Stanisławowi Biegańskiemu, siostrom zakonnym: Uczennicom Boskiego Mistrza i Siostrom Opatrzności Bożej oraz Braciom Paulistom – Wojciechowi i Zbigniewowi.

 

 1. W czwartek zakończenie OKTAWY BOŻEGO CIAŁA. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła – podobnie jak w Boże Ciało. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie: dziewczynki sypiące kwiatki, chłopców niosących poduszeczki i szarfy, lektorów, ministrantów i całą asystę uczestniczącą w procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół, następnie błogosławieństwo małych dzieci. Kancelaria parafialna w tym dniu nieczynna.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • W środę – Wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 • W czwartek – I czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonna podczas nabożeństwa czerwcowego.
 • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa. Ze względu na Uroczystość można spożywać pokarmy mięsne. To także I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią Św. od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i starszych od godz. 16:30.
 • W sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00, po adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać nowy numer Biuletynu Parafialnego.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!