Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019 r.

  1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30. O godz. 17:00 ostatnia Msza św. a po niej nabożeństwo różańcowe oraz zmiana tajemnic różańcowych.

 

  1. Taca z dzisiejszej niedzieli na Seminarium Duchowne naszej archidiecezji. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Przez całą niedzielę na terenie Polski prowadzona będzie zbiórka ofiar do specjalnych puszek na stypendia naukowe dla uzdolnionej, ale biednej młodzieży. Zechciejmy włączyć się w budowanie żywego pomnika św. Janowi Pawłowi II przez materialne wsparcie młodych, zdolnych Polaków, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Przed kościołem ofiary zbiera młodzież z naszej parafii, a w kościele po Mszach świętych będzie można nabyć wadowickie kremówki papieskie.

 

  1. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00. Do przewodnictwa zapraszamy poszczególne grupy modlitewne według podanego porządku: poniedziałek – KSM. wtorek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania – klasy VII i VIII, środa – Duszpasterze, czwartek – dzieci szkół podstawowych klasy I – VI, piątek – Ministranci i Lektorzy, sobota – Chór parafialny „Cantilena”, w niedziela po Mszy św. o godz. 17:00 przewodniczy Żywy Różaniec.

 

  1. Dziękuję wszystkim biorącym udział w uroczystości odpustowej ku czci Patrona naszej parafii św. Franciszka z Asyżu, a przede wszystkim: młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania, ich rodzicom i świadkom. Im także za ufundowanie daru ołtarza. Dziękujemy także rodzicom dzieci klas III, chórowi parafialnemu „Cantilena” z p. Mariolą Jeziorowską, panu organiście Łukaszowi Grabałowskiemu wraz ze scholą liturgiczną naszej parafii, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Szczególne podziękowanie kieruję do ks. Biskupa prof. Antoniego Długosza za przewodniczenie tej uroczystości, sprawowanie Mszy św. w intencji parafian, wygłoszone Słowo Boże oraz duchowieństwu diecezjalnemu i zakonnemu, siostrom paulistkom. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich wiernych i miłych gości. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w czwartek przed odpustem. Zapraszam do sprzątania  w piątek na godz. 20:00.

 

  1. Kartki na wypominki są dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Tam także przyjmujemy na wypominki.

 

  1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

  1. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie do sali na plebanii w sobotę na godz. 10:00.

 

  1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.