Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 07.10.2018 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30. O godz. 17:00 ostatnia Msza św. a po niej nabożeństwo różańcowe oraz zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli na Seminarium Duchowne naszej archidiecezji. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłatę za wykonane ostatnio prace w naszym kościele.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W sobotę – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Przez całą niedzielę na terenie Polski prowadzona będzie zbiórka ofiar do specjalnych puszek na stypendia naukowe dla uzdolnionej, ale biednej młodzieży. Zechciejmy włączyć się w budowanie żywego pomnika św. Janowi Pawłowi II przez materialne wsparcie młodych, zdolnych Polaków, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Przed kościołem ofiary zbiera młodzież z naszej parafii, a w kościele po Mszach świętych będzie można nabyć wadowickie kremówki papieskie.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę o godz. 10:15 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z klas III przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

 

 1. W przyszłą niedzielę w kościołach będzie liczenie wiernych w ramach corocznego ogólnopolskiego badania niedzielnych praktyk.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00. Do przewodnictwa zapraszamy poszczególne grupy modlitewne według podanego porządku: poniedziałek – Lektorzy i Ministranci, wtorek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania – klasy VII i VIII, środa – dzieci szkół podstawowych klasy I – VI, czwartek – duszpasterze, piątek – KSM i młodzież szkół średnich, sobota – Chór parafialny „Cantilena”, w niedziela po Mszy św. o godz. 17:00 przewodniczy Żywy Różaniec.

 

 1. Dziękuję wszystkim biorącym udział w uroczystości odpustowej ku czci Patrona naszej parafii św. Franciszka z Asyżu, a przede wszystkim: młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania, ich rodzicom i świadkom. Im także za ufundowanie dwóch welonów dla ministrantów do trzymania insygniów biskupich. Dziękujemy także rodzicom dzieci klas III, chórowi parafialnemu „Cantilena” z p. Mariolą Jeziorowską, panu organiście Łukaszowi Grabałowskiemu wraz ze scholą liturgiczną naszej parafii, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Szczególne podziękowanie kieruję do ks. Arcybiskupa Wacława Depo za przewodniczenie tej uroczystości, sprawowanie Mszy św. w intencji parafian, wygłoszone Słowo Boże oraz duchowieństwu diecezjalnemu i zakonnemu, siostrom paulistkom. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich wiernych i miłych gości. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w środę przed odpustem i piątek. Zapraszam do sprzątania  w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Kartki na wypominki są dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Tam także przyjmujemy na wypominki.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie do sali na plebanii w sobotę na godz. 10:00.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.