Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela adwentu – 03.12.2018 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30, 17:00. Nabożeństwo adoracyjne ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 16:00. Zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca.

 

 1. W czasie adwentu roraty w dni powszednie o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci z lampionami roratnimi, ich rodziców oraz młodzież z klas VII, VIII i gimnazjalną do udziału w roratach w każdy wtorek i czwartek. Dzieci przynoszą ze sobą kartkę z napisanym dobrym uczynkiem, podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Po Mszy św. będzie losowanie figurki Pana Jezusa. W ostatnim dniu rorat będą także nagrodzone najpiękniejsze lampiony. Dzieci oraz młodzież biorąca udział w roratach otrzymają pamiątki.

 

 1. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. Także w przyszłą niedzielę o godz. 10:15 spotkanie rodziców i dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

 

 1. Za dwa tygodnie w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program znajduje się w Biuletynie Parafialnym, który dziś otrzymamy przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na zapłatę za prace remontowe w kościele. Można nabyć również świece Caritas na stół wigilijny w cenie: duża 12 zł, mała 6 zł. Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przeznaczy na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i domów dziecka.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera.
 • We wtorek – Wspomnienie św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy.
 • W czwartek – Wspomnienie Św. Mikołaja, Biskupa.
 • W piątek – Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła. To także I piątek miesiąca – chorych odwiedzimy z Komunią św. od godz. 9:00.
 • W sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne młodzieży żeńskiej. Msze św. o godz. 8:00, 17:00 i 18:00. Również w tym dniu o godz. 15:00 w sali na plebanii spotkanie Kręgu Rodzin Domowego Kościoła. Zapraszamy zarówno tych, którzy wyrazili wolę uczestnictwa w tej formie duszpasterstwa, jak i tych, którzy takie zaproszenie usłyszeli dzisiaj.
 • W przyszłą niedzielę – Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.