Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 16.02.2020

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – Msza św. z udziałem dzieci, 12:30, ostatnia Msza św. o godz. 17:00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli przeznaczone na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele oraz zapłatę za nowy ołtarz, ambonki i chrzcielnicę. Zebrano kwotę: 3726 zł. Dziękuję również za ofiary składane do puszek na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”. Zebrano kwotę: 727 zł.

 

 1. W poniedziałek 17 lutego, o godz. 19:00 w sali na plebanii, spotkanie z uczniami klas VII przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Natomiast we wtorek, 18 lutego, także o godz. 19:00 w sali na plebanii spotkanie z uczniami klas VIII przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W sobotę – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 20:00.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. W numerze m.in:
 • „Drogowskazy katolika” –  Przykazania kościelne określają minimalne wymagania moralne i liturgiczne chrześcijanina. Ale bywa, że nie zawsze wiemy, w jaki sposób mają nas one prowadzić przez życie;
 • „Dyspensa – dlaczego i dla kogo?” – Na progu Wielkiego Postu powraca temat wyrzeczeń oraz udzielania dyspensy;
 • „Modlił się nawet za Bieruta i Gomułkę” – Jakim człowiekiem był Kard. Stefan Wyszyński? Jak zachowywał się w codziennym życiu? Na czym polegała jego świętość;
 • „Czy można uciec przed rakiem?” – Wywiad z prof. Józefą Antoniną Węgierską – Gądek.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Reginę Kowalczyk. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień – Szczęść Boże!