Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019 r.

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00, ostatnia Msza św. o godz. 17.00.

 

 1. Dziękujemy na ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace renowacyjne w naszym kościele. Zebrano kwotę: 3484 zł.

 

 1. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich osób, które reprezentowały naszą parafię i brały udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w sobotę oraz uczestniczyły we Mszy św. przed Szczytem z racji Nowenny przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Szczególne podziękowanie kieruję do Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, które przewodniczyły modlitwie oraz osobom niosącym nagłośnienie i tablicę z nazwą naszej parafii.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • We wtorek – Wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła.
 • W środę – Wspomnienie św. Piusa X, Papieża.
 • W czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
 • W sobotę – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
 • W przyszłą niedzielę – Uroczyste Nieszpory w Bazylice Archikatedralnej o godz. 17.00, a po nich procesja maryjna na Jasną Górę zakończona Mszą św. przed Szczytem Jasnogórskim. Udekorujmy nasze domy emblematami i flagami religijnymi przed Uroczystością Matki Bożej.

 

 1. W przyszły poniedziałek, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Patronki naszej archidiecezji. We wszystkich parafiach odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.

 

 1. Kończy się czas wakacji. Termin spowiedzi dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego podamy w przyszłą niedzielę. Od pierwszej niedzieli września będzie odprawiana msza św. o godz. 12.30.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20.00. Dziękujemy także p. Krzysztofowi Pacud za koszenie trawy na boisku parafialnym.

 

 1. Mamy do nabycia najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia