Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30, 17:00. Po niej nabożeństwo różańcowe. Taca na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na Fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ubogiej polskiej młodzieży.

 

 1. „Słuszną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych…”. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Tam także można otrzymać kartki na wypominki.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Dzień Edukacji Narodowej. Różaniec za nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkoły i oświaty. Świętującym Dzień Edukacji składamy najserdeczniejsze życzenia.
 • We wtorek – Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła.
 • W środę – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – 41 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 • W czwartek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.
 • W piątek– Święto św. Łukasza, Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia. Wszystkich Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy w tym dniu na modlitwę różańcową  w Ich intencji o godz. 18:30. To także dzień imienin naszego organisty, Pana Łukasza. Msza św. w jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 11:00. Drogiemu Solenizantowi życzymy wiele łask Bożych, opieki i wstawiennictwa św. Łukasza i Matki Bożej. Serdeczne życzenia kierujemy do wszystkich pracowników służby zdrowia.
 • W przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Misyjny. Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji. Również w przyszłą niedzielę liczenie wiernych w ramach corocznego ogólnopolskiego badania niedzielnych praktyk religijnych.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Z racji Dnia Papieskiego po Mszy św. możemy pod chórem nabyć WADOWICKIE KREMÓWKI PAPIESKIE. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Są przygotowane zestawy w opakowaniach:
 • 1 kremówka – 3,50 zł,
 • 2 kremówki – 7 zł ,
 • 3 kremówki – 10 zł,
 • 4 kremów – 12 zł.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Zdzisława Gałeckiego. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia