Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela adwentu – 15.12.2019 r.

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – z udziałem dzieci, 12:30, 17:00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele. Złożono kwotę 4272 zł. Dziękujemy również za ofiary składane do puszek na Kościół na Wschodzie, złożono i przekazano kwotę 536 zł.

 

 1. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w dobie eucharystycznej i rekolekcjach adwentowych oraz Ojcu Mariuszowi Chyrowskiemu za wygłoszone nauki rekolekcyjne, a także za złożone ofiary na zakon redemptorystów i prowadzone przez niego dzieła.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do pielęgnowania chrześcijańskich zwyczajów w rodzinie.

 

 1. Już dzisiaj zapraszamy małżeństwa sakramentalne na uroczystą Mszę św. w ich intencji w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, 29 grudnia o godz. 12:30. Podczas tej Mszy św. pary małżeńskie odnowią przysięgę małżeńską. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy także ich rodziny.

 

 1. W piątek, 20 grudnia, od godz. 9:30 odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. (z wyjątkiem tych, których odwiedzamy w I piątki). Prosimy o zgłaszanie tych osób.

 

 1. W czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. W sobotę, 21 grudnia, w godzinach od 19:00 do 20:30 będziemy służyć w konfesjonale z posługą tym, którzy nie skorzystali wcześniej z sakramentu pokuty na skutek różnych uwarunkowań. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

 

 1. Roraty codziennie o godz. 18:00. Dzieci i młodzież zapraszamy na roraty we wtorek i czwartek.

 

 1. Do Mszy wieczornej w środę możemy przynosić do kościoła dary żywnościowe takie jak: mąka, kasza, makaron, ryż, cukier, konserwa, olej, masło, kawa, herbata, słodycze dla dzieci. Młodzież przygotuje z tych darów paczki i przekaże w czwartek najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii. Niech to będzie świąteczny dar naszych serc dla Chrystusa w drugim człowieku.

 

 1. W zakrystii, a w tygodniu także w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Są jeszcze małe świece Caritas.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Polecamy najnowszy numer tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia