Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Przenajświętszej Trójcy – 16.06.2019

 1. Msze św. o godz.: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30, i ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Po niej nabożeństwo czerwcowe . Taca na seminarium duchowne naszej archidiecezji.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w kościele. Złożono kwotę: 3524 zł.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie i w niedziele po Mszy św. wieczornej. W kaplicy św. Anny nabożeństwo w każdą sobotę o godz. 19:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.
 • W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
  • Msze św. o godz. 7:30, 9:00. Procesja w tym roku rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00 na terenie Domu Zakonnego Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza przy ul. Pawiej i wyruszy do 4 ołtarzy (prosimy o przygotowanie tych ołtarzy):
   • I – na placu Sióstr Paulistek,
   • II – róg ul. Pawiej i ul. Odrodzenia (przy posesji pp. Matuszczyk),
   • III – róg ul. Odrodzenia i ul. Św. Pawła (przy posesji pp. Widera),
   • IV – przy Domu Zakonnym Księży Paulistów.
  • Ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:30. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 17:00.
  • Bardzo prosimy o dekorację okien, a szczególnie na trasie przemarszu procesji. Niech to będzie wyznanie naszej wiary i miłości do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  • Przypominamy, że dzieci klas III i IV uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach liturgicznych, jak w dniu I Komunii Św. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów. Próba dla dziewczynek we wtorek o godz. 19:00 (mogą także być dziewczynki z innych klas). Zapraszamy także dziewczynki, które pragną nieść poduszeczki i szarfy z emblematami religijnymi oraz panie i panów do niesienia feretronów z Matką Bożą Fatimską i Św. Franciszkiem z Asyżu oraz sztandarów i baldachimu. Zapraszamy całą asystę procesyjną, Żywy Różaniec i Chór Parafialny.
 • W piątek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.

 

 1. W sobotę, 22 czerwca, Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę pod hasłem: „Oblężenie Jasnej Góry”. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 10:00, zakończenie o 21:00. Szczegóły na plakacie na tablicy informacyjnej przed kościołem.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 20:00. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła.

 

 1. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 12:30. Przypominamy dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. także podczas wakacji.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia