Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020

 1. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – Msza św. z udziałem dzieci, 12:30, ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Taca z dzisiejszej niedzieli na potrzeby i utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej archidiecezji.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W środę rozpoczynamy WIELKI POST. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8:00, 10:00, 17:00 i 18:00. Jednocześnie przypominamy, że w tym dniu obowiązuje POST ŚCISŁY i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Kancelaria w Popielec nieczynna.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek:
  o godz. 16:00 – dla dzieci,
  o godz. 16:45 – dla starszych i młodzieży.
 • Uwaga: kancelaria w piątki w Wielkim Poście czynna będzie od godz. 18:30 do godz. 19:00.
 1. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Także od Środy Popielcowej można będzie odebrać skarbonkę Caritas na jałmużnę wielkopostną.

 

 1. Gorzkie Żale: w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. W niedzielę, 7 czerwca 2020 roku, w Warszawie na Pl. Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Z tej okazji organizowana będzie archidiecezjalna pielgrzymka koleją na uroczystości beatyfikacyjne do Warszawy. Dokładna godzina wyjazdu pociągu z Częstochowy będzie podana w późniejszym czasie. Koszt wyjazdu nie przekroczy 100 zł. Pociąg liczy 212 miejsc siedzących. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Proboszcz do niedzieli, 1 marca. Przy zgłoszeniu należy wpłacić 100 zł.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 20:00.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę, o godz. 10:00 w sali na plebanii.

 

 1. Drogiemu Księdzu Proboszczowi z okazji zbliżających się imienin, w imieniu całej wspólnoty parafialnej, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.
 • Życzymy, aby każdy dzień kapłańskiej posługi obfitował w Boże błogosławieństwo oraz liczne dary płynące od Ducha Świętego. Niech Maryja najlepsza Matka otacza płaszczem swojej opieki i wyprasza u swojego Syna łaskę zdrowia, a święty patron niech czuwa i prowadzi po krętych drogach życia.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia parafialne z poprzedniego tygodnia