Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Eugeniusz Fasuga, redemptorysta. Msze św. z nauką rekolekcyjną według programu rekolekcji zamieszczonego w Biuletynie.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 17:00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele.

 

 1. W zakrystii zgłaszamy chorych do spowiedzi św. rekolekcyjnej już jako spowiedzi wielkanocnej. Chorych odwiedzimy w najbliższy piątek, 26 marca, od godz. 9:00.

 

 1. Nie będzie spowiedzi w niedzielę i poniedziałek. Dzień spowiedzi to wtorek, według programu rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi na potem.

 

 1. W środę zakończenie rekolekcji połączone z uzyskaniem odpustu zupełnego.

 

 1. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 8:00, 17:00 i 18:00. Po nich zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia. Już dzisiaj w zakrystii można odebrać deklaracje na Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

 

 1. Błogosławieństwo palm w Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy św. Dzieci uczestniczące w konkursie na najpiękniejszą palmę gromadzą się przed kościołem o godz. 11:45. Po ocenie przez jurorów w uroczystej procesji wchodzą do kościoła i uczestniczą we Mszy św. Wręczenie nagród po Mszy św.

 

 1. Koperty Caritas, które otrzymaliśmy na początku Wielkiego Postu przynosimy do kościoła i oddajemy indywidualnie w zakrystii. Przekażemy je do Caritas w Częstochowie.

 

 1. Pod chórem możemy nabyć rozprowadzane przez Caritas świece wielkanocne w cenie 10 zł.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Do Niedzieli Palmowej włącznie możemy przynosić do kościoła i składać do ustawionych pojemników dary żywnościowe. Te dary przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii jako dar naszych serc na ich stół świąteczny.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.03.2021