Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020

 1. Dzisiaj Niedziela Biblijna rozpoczynająca w Kościele XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Msze św. o godz.: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30, i ostatnia Msza św. o godz. 17:00. Taca z dzisiejszej niedzieli na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele.

 

 1. Od piątku nabożeństwo majowe w dni powszednie oraz w niedziele i święta po Mszy św. wieczornej. W kaplicy św. Anny w związku z zaistniałą sytuacją nabożeństw majowych nie będzie.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Narodowy Dzień Pokuty za Grzechy Przeciwko Życiu Człowieka. Módlmy się w tym dniu o Miłosierdzie Boże dla całego narodu w rocznicę uchwalenia w 1956 roku ustawy dopuszczającej aborcję. Prośmy, aby życie każdego człowieka w naszej Ojczyźnie było chronione od poczęcia do naturalnej śmierci.
 • W środę – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, Zakonnicy, Doktora Kościoła. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W czasie II wojny światowej, jak i bezpośrednio po niej, duchowieństwo polskie gorliwie wypełniając swoją misję duszpasterską – wiernie służąc Bogu i Ojczyźnie – narażało się na prześladowania okupantów. Podczas okupacji hitlerowskiej i sowieckiej, a także władzy komunistycznej w okresie PRL-u blisko 3 tysiące duchownych oddało swe życie za przywiązanie do wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Wśród nich było 61. duchownych z Diecezji Częstochowskiej, m.in.: ks. Ludwik Roch Gietyngier i ks. Maksymilian Binkiewicz. Oddali swe życie w Niemieckim Obozie Koncentracyjnym w Dachau. Ich beatyfikacji dokonał św. Jan Paweł II 13 czerwca 1999 roku w Warszawie.
 • W piątek – I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. tylko w kościele od godz. 16:30 do 17:00. Nadal nie będzie w piątki Adoracji po Mszy św. wieczornej.
 • W sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00, 12:30, 17:00.
 • W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie majowym. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III i IV.

 

 1. 8 maja przypada dzień imienin ks. Kan. Stanisława Biegańskiego. Drogiemu Solenizantowi życzymy dużo zdrowia. Chrystus Najwyższy Kapłan niech obdarza potrzebnymi łaskami wspiera swoją mocą w codziennych trudach, a Matka Najświętsza niech otacza Księdza Kanonika swoją opieką. Msze św. w intencji Solenizanta zostaną odprawione w niedzielę, 3 maja.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 19:00 (po nabożeństwie majowym).

 

 1. Na czas miesiąca maja i nabożeństw majowych prosimy o dekorację krzyży przydrożnych i kaplicy św. Anny.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Krystiana Jaworskiego, ś.p. Kazimierza Kuźnickiego i ś.p. Janinę Tratkiewicz. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.04.2020