Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 04.10.2020 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu, Patrona naszej parafii. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – uroczysta suma odpustowa z udziałem Ks. Abpa Metropolity Częstochowskiego Dra Wacława Depo, następne Msze św. 12:30 i 17:00, a po niej nabożeństwo różańcowe oraz zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli na Seminarium Duchowne naszej archidiecezji. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłatę za wykonane prace w naszym kościele.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XX Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Przez całą niedzielę na terenie Polski prowadzona będzie zbiórka ofiar do specjalnych puszek na stypendia naukowe dla uzdolnionej, ale biednej młodzieży. Zechciejmy włączyć się w budowanie żywego pomnika św. Janowi Pawłowi II przez materialne wsparcie młodych, zdolnych Polaków, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Przed kościołem ofiary zbiera młodzież z naszej parafii.

 

 1. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00. Do przewodnictwa zapraszamy poszczególne grupy modlitewne według podanego porządku: poniedziałek – KSM, wtorek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania – klasy VII i VIII, środa – Duszpasterze, czwartek – dzieci szkół podstawowych klasy I – VI, piątek – Ministranci i Lektorzy, sobota – Chór parafialny „Cantilena”, w niedziela po Mszy św. o godz. 17:00 przewodniczy Żywy Różaniec.

 

 1. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w dzisiejszej uroczystości odpustowej, a przede wszystkim: młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania, ich rodzicom i świadkom. Im także za ufundowanie czerwonego ornatu. Dziękujemy także rodzicom dzieci klas III, chórowi parafialnemu „Cantilena” z p. Mariolą Jeziorowską, panu organiście Łukaszowi Grabałowskiemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Szczególne podziękowanie kieruję do Ks. Arcybiskupa Dra Wacława Depo za sprawowanie Mszy św. w intencji parafian, wygłoszone Słowo Boże, konsekrację ołtarza oraz udzielenie naszej młodzieży sakramentu bierzmowania i wręczenie dzieciom klas III poświęconego różańca. Dziękuję duchowieństwu diecezjalnemu i zakonnemu, siostrom paulistkom oraz wszystkich wiernym.

 

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła. Zapraszam do sprzątania  w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Kartki na wypominki są dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Tam także przyjmujemy na wypominki.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie do sali na plebanii w sobotę na godz. 10:00.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Stanisława Siudeję z ul. Ikara. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 04.10.2020 r.