Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021 r.

 1. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Zebrano kwotę: 3287 zł.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele XXIII Tydzień Św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Z tej racji w przyszłą niedzielę w naszej świątyni podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić w intencji kierujących pojazdami mechanicznymi, a po jej zakończeniu poświęcenie pojazdów. MIVA Polska zachęca do udziału w Akcji Święty Krzysztof: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku, dlatego ofiary zbierana podczas poświęcenia pojazdów będą przeznaczona na środki transportu dla polskich misjonarzy. Więcej szczegółów na plakacie na tablicy informacyjnej przed kościołem.

 

 

 1. Za tydzień, w niedzielę 25 lipca, Msza św. odpustowa w kaplicy św. Anny o godz. 12:00, którą odprawi i słowo Boże wygłosi były wikariusz naszej parafii, obecnie Dyrektor Muzeum Archidiecezji Częstochowskiej ks. Kan. Mgr Bogdan Blajer. W związku z tym w kościele będą Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 17:00. Prosimy o przygotowanie i dekorację kaplicy i jej otoczenia na Uroczystość Odpustową.

 

 1. W tym tygodniu przypada:
 • W czwartek – Święto Św. Marii Magdaleny.
 • W piątek – Święto Św. Brygidy Szwedzkiej, Zakonnicy, Patronki Europy.
 • W sobotę – Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w sobotę o godz. 8:00.

 

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20:00.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 

 1. Na najbliższy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 18.07.2021 r.