Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 10.04.2022

 1. Msze św. z błogosławieństwem palm o godz. 8:00, 10:00 (konkurs palm o godz. 9:45 – dzieci gromadzą się przed kościołem), 12:00, 17:00, a po niej nabożeństwo Gorzkie Żale. Taca na zapłatę za prace wykonane wcześniej w kościele.

 

 1. Do zakrystii przynosimy dzisiaj koperty Caritas.

 

 1. Także dzisiaj upływa czas składania darów żywnościowych dla ubogich. Te dary naszych serc przekażemy potrzebującym rodzinom naszej parafii. Za dotychczas składane dary – Bóg zapłać! Prosimy o zgłaszanie rodzin potrzebujących.

 

 1. W Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek okazja do spowiedzi św. od godz. 7:30 do 8:00. W Wielką Środę od godz. 19:00 do godz. 20:00. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 7:00 do godz. 8:00. Popołudniu nie będzie okazji do spowiedzi, gdyż księża będą zaangażowani w Liturgię tych dni.

 

 1. W Wielką Środę, Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna nieczynna.

 

 1. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 18:00, a w Wielką Sobotę o godz. 20:00 (przynosimy świecę z osłonką, aby nie pozalewać ławek i posadzki).

 

 1. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas ADORACJI KRZYŻA o godz. 18:00 będą przeznaczone jak co roku na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Do adoracji w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy wiernych z poszczególnych ulic i grup modlitewnych. Program adoracji w Biuletynie, a także na tablicy informacyjnej przed kościołem i w kruchcie kościoła.

 

 1. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę co pół godziny w kościele od godz. 9:00 do 12:00, od 12:00 do 14:00 przerwa, a potem od 14:00 do 16:00.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6:00. Prosimy o zorganizowanie osób do niesienia sztandarów, baldachimu, prowadzenie celebransa. Kolejne Msze św. bez zmian: o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00. W Drugi Dzień Świąt porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca z drugiego święta przeznaczona będzie na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w Wielką Sobotę po zakończeniu Liturgii.

 

 1. Dziękujemy czytającym Mękę Pańską w dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Bartłomieja Sikorę z ul. Św. Pawła i ś.p. Barbarę Dreksler z ul. Ikara. Jej pogrzeb w środę o godz. 14:00 rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.04.2022