Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022

 1. Msze św. o godz.: 6:00, 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00.

 

 1. W poniedziałek Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę: 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00. Taca na KUL i Uniwersytet Papieża Jana Pawła II w Krakowie.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele. Złożono kwotę: 5515 zł.

 

 1. Dziękuję za udział w TRIDUUM PASCHALNYM, za indywidualne ofiary oraz ofiary od Żywego Różańca (400 zł) na kwiaty do Bożego Grobu, za wykonanie Grobu Panom: Pawłowi, Janowi i Tomaszowi Grazda oraz Pani Joannie Matyjewicz za wypranie i wyprasowanie obrusów świątecznych na ołtarze. Słowa wdzięczności kieruję do ks. Kan. Stanisława Biegańskiego za posługę w konfesjonale w czasie Triduum Paschalnego. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy rodzinom potrzebującym wsparcia przez ofiarowanie artykułów spożywczych (rozdaliśmy 8 paczek żywnościowych). Dziękujemy Paniom za przygotowanie paczek. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza, Lektorom Świeckim, Panu Organiście Łukaszowi Grabałowskiemu oraz Chórowi Parafialnemu „Cantilena” za piękne śpiewy w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich wspierających CARITAS naszej archidiecezji przez nabywanie świec wielkanocnych, a także przez wielkopostne koperty z ofiarą na Caritas w Częstochowie. Rozdano 100 kopert, wróciły 32. Pragnę także podziękować za ofiary z Wielkiego Piątku na utrzymanie Miejsc Świętych w Ziemi Świętej. Zebrano na ten cel kwotę 2211 zł.

 

 1. W tym tygodniu we wtorek i w piątek nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.

 

 1. W środę, 20 kwietnia, w kościele, o godz. 18:30, spotkanie z dziećmi z klas III przygotowujące do sakramentu I Komunii Świętej.

 

 1. W nadchodzącym tygodniu:
 • W piątek – z racji na Oktawę Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

 

 1. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 GODZINA MIŁOSIERDZIA. Od Wielkiego Piątku po Mszy św. wieczornej odmawiana jest Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzi CARITAS i rozpoczyna się 78. Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka ofiar do puszek na „Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

 1. W imieniu własnym i kapłanów posługujących w naszej wspólnocie parafialnej pragnę złożyć wszystkim Parafianom i Miłym Gościom najlepsze życzenia świąteczne:

 

W Wielkanocny poranek rozbłysło światło po nocy Góry Oliwnej, zaćmieniu słońca w czasie męki i śmierci, po nocy grobu Jezusa. Stało się Nowe Światło, bo Jezus powstał z grobu. Zatem życie jest silniejsze niż śmierć, dobro jest silniejsze niż zło, miłość jest silniejsza niż nienawiść, prawda jest silniejsza niż kłamstwo. Ciemności przeszłych dni rozproszyła chwila powstania z grobu Zmartwychwstałego.

Niech ta nadzieja, że Zmartwychwstały Chrystus jest z nami ożywia nas i rozprasza wszelkie usiłujące ogarnąć nas ciemności.

Niech Wielkanocne Święta ożywią i umocnią w nas chrześcijańską nadzieję i będą czasem radosnego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022