Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023 r.

  1. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00 – Msza św. z nabożeństwem fatimskim. Taca z dzisiejszej niedzieli na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele.

 

  1. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Poświęcenie kwiatów i ziół podczas każdej Mszy św.

 

  1. Przypominamy, że w czwartek, 17 sierpnia, o godz. 17:00 zbiórka przy kościele i wymarsz naszej parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę. O godz. 18:30 wraz z innymi parafiami częstochowskimi będziemy uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej na Szczycie i modlitwach Nowenny Do Matki Bożej przed Jej Uroczystością. Zapraszamy Siostry Uczennice Boskiego Mistrza do udziału w pielgrzymce i prosimy o przewodniczenie modlitwie różańcowej. Prosimy także parafian o przygotowanie i prowadzenie śpiewów.

 

  1. Katolicki Ruch Dobroczynny „BETEL” zaprasza osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w najbliższą sobotę, 19 sierpnia. Nie ma zapisów. Wystarczy przyjechać pod kościół parafialny w Olsztynie k/Częstochowy na godz. 9:00 i wyruszyć z innymi na pielgrzymi szlak. Msza św. kończąca pielgrzymkę o godz. 17:00 w Bazylice Jasnogórskiej – przewodniczy ks. Bp Antoni Długosz. Kto nie może pójść od Olsztyna można o godz. 15:00 dołączyć przy kościele Św. Zygmunta w Częstochowie. Szczegóły na plakacie na tablicy informacyjnej przed kościołem.

 

  1. W tym tygodniu przypada:

W poniedziałek – Wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika.

W czwartek – Wspomnienie Św. Jacka, Prezbitera.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 20.00.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

  1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Dariusza Glińskiego z ul. Rybackiej. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

  1. Na najbliższy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023 r.