Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023

 1. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży, 17:00, po niej nabożeństwo Gorzkie Żale i zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na rzecz pomocy Kościołowi w Świecie. Możemy również wesprzeć polskich misjonarzy wysyłając SMS o treści „MISJE” na numer 72032.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele.

 

 1. Dziękujemy za udział w adoracji Kołom Żywego Różańca, Chórowi Parafialnemu „Cantilena” z Panem Organistą, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim biorącym udział w naszym kościele, jako kościele stacyjnym, we Mszy św. i modlitwie o powołania kapłańskie, zakonne, a także w intencji Kościoła częstochowskiego.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16:45 – dla starszych, młodzieży i dzieci.

W Wielkim Poście w piątki nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Gorzkie Żale: w niedziele po Mszy św. o godz. 17:00.

Uwaga: kancelaria w Wielkim Poście czynna będzie we wtorki, czwartki od godz. 19:00 do godz. 19:30, w soboty od godz. 9:00 do 10:00.

 

 1. W tym tygodniu w środę przypada Dzień Kobiet. Wszystkie Panie zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 18:00.

 

 1. Od przyszłej niedzieli do Niedzieli Palmowej włącznie możemy przynosić do kościoła i składać do ustawionych pojemników dary żywnościowe, z których przygotujemy paczki świąteczne i przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii jako dar naszych serc na ich stół świąteczny.

 

 1. Spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas III przygotowujące do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 19 marca, po Mszy św. o godz. 10:00 w kościele.

 

 1. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na największą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową przed Mszą św. o godz. 10:00.

 

 1. Ministrantów oraz chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10:00 do sali na plebanii.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania w piątek, na godz. 18:30.

 

 1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Przy wyjściu z kościoła otrzymamy nowy numer Biuletynu Parafialnego z programem rekolekcji wielkopostnych.

 

 1. W ostatnim tygodniu w naszym kościele parafialnym podczas liturgii pogrzebowej pożegnaliśmy ś.p. Jadwigę Kozłowską i ś.p. Tadeusza Popielskiego. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Na nadchodzący tydzień pracy – Szczęść Boże!

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023