Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023 r.

1. W dniu dzisiejszym w miejscowości Markowa w diecezji przemyskiej o godz. 10:00 beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi.

 

2. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 – z udziałem dzieci, 12:00 – z udziałem młodzieży i 17:00.

 

3. Taca z dzisiejszej niedzieli na zapłatę za prace wykonane w naszym kościele.

 

4. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę na potrzeby i utrzymanie seminarium duchownego naszej archidiecezji. Zebrano kwotę 2011 zł.

 

5. W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas I szkół ponadpodstawowych. Na to spotkanie przychodzą również uczniowie klas VIII.

6. W tym tygodniu przypada:

  • W środę – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła. O godz. 20.00 kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Rozpocznie się Mszą św. (w zakrystii i kancelarii przyjmujemy intencje na tę Mszę św.). Po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja wokół kościoła.
  • W czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w naszym dekanacie odpust w parafii Świętego Krzyża na Rynku Wieluńskim. Suma odpustowa o godz. 18:00. Ze względu na obowiązek mojej obecności na tym odpuście kancelaria w naszej parafii w czwartek nieczynna. Prosimy o odnowienie i ozdobienie przydrożnych krzyży znajdujących się na terenie naszej parafii.
  • W piątek – Wspomnienie NMP Bolesnej. To także dzień pielgrzymki chorych do kościoła Św. Wojciecha BM. Tam o godz. 11:00 Mszę św. z udziałem chorych odprawi bp Andrzej Przybylski. Prosimy o umożliwienie chorym wzięcia udziału w tym spotkaniu modlitewnym.
  • W sobotę – Wspomnienie świętych Męczenników Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa.
  • W przyszłą niedzielę – Dzień „Golgoty Wschodu” i Światowy Dzień Sybiraka. Módlmy się w tym dniu za poległych i pomordowanych na Wschodzie.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej. Rodzice otrzymają deklarację zgłoszeniową swojego dziecka.

 

8. 18 września przypada święto Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży polskiej. Przygotowanie do przeżycia tego święta będzie miało następujący przebieg:

  • sobota, 16 września, godz. 16:30 – spowiedź dzieci (klasy IV – VIII) i młodzieży (szkoły ponadpodstawowe)
  • niedziela, 17 września, godz. 10:00 – Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży
  • poniedziałek, 18 września, godz. 18:00 – Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży na zakończenie Triduum ku czci Św. Stanisława Kostki.

 

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek na godz. 20:00.

 

10. Dziękujemy pp. Alfredzie i Januszowi Dądela za ufundowanie dla parafii gongu.

 

11. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

 

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Wieczności Pan Bóg odwołał ś.p. Ryszarda Waryś z ul. Kiepury. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu słowami modlitwy: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

13. Na najbliższy tydzień pracy –„Szczęść Boże”.

Intencje mszalne na bieżący tydzień

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023 r.